Höstterminen är i full gång och många nya föreningar har de senaste månaderna anslutit sig till den fortsatt snabbt växande och stora SportAdmin-familjen.
Intresset för att förenkla och automatisera föreningsadministrationen har verkligen varit stort under hösten. Behovet att på ett lätthanterligt och överskådligt sätt kunna hantera medlemsregister, fakturering och hemsida har blivit en viktig del av många föreningars vardag.
Framförallt då en effektiv medlemshantering allt som oftast innebär att man kan omfördela resurser från tidskrävande administration till att istället utveckla kärnverksamheten.
Nedan är några av de föreningar (från hela 12 olika idrotter!) som valt att komma igång med SportAdmin som föreningssystem.
|
|
Vill er förening veta mer om hur ni kan automatisera föreningsadministrationen? Kontaktra oss!