Välkommen på julavslutning med SportAdmin!

Det är dags att runda av året som gått! Kom och häng med oss i julsoffan när vi sammanfattar året som gått och berättar om nästa stora produktnyhet: Schemaläggning. Niklas på Customer Success kommer också att ge sina bästa tips inför nästa termin!

På agendan:

  • Året som gått. Henrik Lehmann, VD och grundare, ger sin bild av året som gått och vad vi har att se fram emot under 2026.
  • Sneakpeek: Schemaläggning. Planera föreningens ytor, resurser och aktiviteter – på ett och samma ställe. Få överblicken som kommer spara dig timmar varje termin.
  • Fritidskortet och IdrottOnline. Erik, produktansvarig för SportAdmin, ger er den senaste uppdateringen gällande Fritidskortet och den nya integrationen till IdrottOnline.
  • Inför 2026: Tips och tricks. Niklas från Customer Success ger 5 tips inför nästa år – och bjuder på en första tjuvkik på SportAdmins uppdaterade grafiska profil.

Antalet platser är begränsat, så se till att säkra din plats redan idag! Webinariet riktar sig till dig som är huvudadministratör i SportAdmin. Webinariet kommer att spelas in och hittas efteråt på sportadmin.se/event/.

Webinar 11 december 12.15 – 13.00

Webinariet är kostnadsfritt och riktar sig till dig som använder SportAdmin. En timme innan webinariet kommer du att få en länk att ansluta med. Webinaret kommer att spelas i och skickas ut efteråt.